TV SAMSUNG DUAL LED QE50Q60AAUXXH
Review: 5 - "A masterpiece of literature" by John Doe, written onMay 4, 20020
Great
Kategoritë
 • electro-track-order-icon
 • TRANSPORT FALAS
 • electro-return-icon
 • MUNDESI KTHIMI
 • electro-payment
 • PAGUAJ
  NE DORE
 • electro-brands-icon
 • VETEM BRENDE
  TOP
Latest Products

TV SAMSUNG DUAL LED QE50Q60AAUXXH

Available:Në gjëndje
114,990 Lek
Image
Secure
TV SAMSUNG DUAL LED QE50Q60AAUXXH
 • Ngjyrë e shkëlqyeshme që zgjat me Quantum Dot -100% Color Volume me Quantum Dot -Teknologjia Quantum Dot jep figurën tonë më të mirë ndonjëherë. Me Color Volume 100%, Quantum Dot merr dritën dhe e kthen atë në një ngjyrë që ju lë pa frymë që qëndron e vërtetë në çdo nivel ndriçimi.
 • Dual LED-Ton i optimizuar i ngjyrës së sfondit për kontrast të përmirësuar- Teknologjia inovative e ndriçimit të sfondit ofron kontrast më të fortë dhe më të saktë duke optimizuar tonin e ngjyrës së sfondit për t’iu përshtatur llojit të përmbajtjes që po shihet.
 • Quantum HDRGamë më e gjerë kontrasti në shkallë kinematografike - Quantum HDR nxjerr detajet dhe kontrastin, që ju të mund të përjetoni fuqinë e plotë të çdo imazhi. Duke shkuar përtej standardeve më të mira, Dynamic Tone Mapping i HDR10+ krijon të zezë më të thellë, imazhe më të gjalla dhe detaje që gjithmonë ndriçojnë përmes.
 • Quantum Processor Lite 4K - Procesori i fuqishëm i Samsung optimizon cilësinë e zërit sipas përmbajtjes që shikohet. Gjithashtu, teknologjia e Upscaling të fuqishëm 4K siguron që të arrini rezolucion deri në 4K për përmbajtjen që ju pëlqen.
 • Object Tracking Sound Lite (OTS Lite) - Një tingulli rrethues 3D me audion tonë më të mirë virtuale të kanaleve do t’ju lejojë të zhyteni plotësisht në përvojën e audios.
 • Q-Symphony- Rrethoni veten me tingullin nga televizori dhe soundbar-in të orkestruar në harmoni. Q-Symphony lejon në mënyrë unike altoparlantët e televizorit dhe soundbar-it të funksionojnë njëkohësisht për efekt më të mirë rrethues pa vendosur në heshtje altoparlantët e televizorit.
 • Adaptive Sound - Adaptive Sound ka inteligjencë skenike audioje që optimizon tingullin bazuar në analizën e skenës në kohë reale sipas llojit të përmbajtjes.
 • AirSlim - I hollë dhe elegant, më shumë se asnjëherë -Dizajn i hollë mahnitës që asnjëherë nuk e keni parë më parë në këtë kategori, duke e bërë televizorin tuaj të gërshetohet me mur plotësisht.
 • Motion Xcelerator -Përjetoni figurë të qartë dhe performancë sepse ajo e llogarit automatikisht dhe kompenson kornizat për burimet e përmbajtjes.
 • Super Ultrawide GameView dhe Game Bar - Raportet e pamjes 21:9 dhe 32:9 ju japin hapësirën shtesë të shikimit që ju nevojitet për të maksimizuar përvojën e lojërave - dhe për të fituar.
 • Punoni dhe mësoni nga shtëpia - PC në TV -Shijoni çdo mundësi të asaj që mund të bëni. Aksesoni me lehtësi kompjuterin, laptopin dhe celularin pa ndërprerje në televizor.
 • Multi View-Shikoni në TV dhe celular në të njëjtin ekran në të njëjtën kohë. Pavarësisht nëse janë statistika live për sporte ose udhëzues video për lojëra, thjesht lidhni telefonin tuaj dhe Multi-Screen si kurrë më parë.
 • SmartThings  - Lëreni televizorin tuaj të zbulojë automatikisht, të lidhet menjëherë dhe të paraqesë në mënyrë intuitive të gjitha pajisjet tuaja rreth televizorit. SmartThings jo vetëm që mbështet celularë / kamera / IoT / pajisje Smart, por përfshin gjithashtu pajisje të vjetra. 
 • Multiple Voice Assistants -Zgjidhni asistentin e preferuar zanor; Bixby, Amazon Alexa ose Google Assistant. Për herë të parë, të gjitha janë të integruara në televizorin Samsung për t’ju dhënë një përvojë optimale argëtimi dhe kontroll të përparuar në shtëpinë tuaj të lidhur në internet.
 • Samsung TV Plus-Shijoni përmbajtje falas në televizor me transmetim live me kanalet tona virtuale, Samsung TV Plus. Zgjidhni nga një larmi kanalesh që ofrojnë përmbajtje për të gjitha interesat që janë aktualisht në tendencë.
 • Universal Guide - Njihuni me përvojën e shfletimit përpara të përmbajtjes që përshpejton gjetjen e asaj që shikoni në TV live dhe OTT. Tani është e lehtë të gjeni filma dhe shfaqje televizive të preferuara të gjitha në një vend.
 • Samsung Health - Samsung Health për TV e bën të lehtë qëndrimin në formë të mirë nga shtëpia me gjurmimin e të dhënave në ekran, duke përfshirë numrin e stërvitjeve të përfunduara, kohën totale të stërvitjes dhe kaloritë e djegura - madje mund të sinkronizoni të dhënat nga një pajisje e përputhshme ose që mund të vishet.

 

Informacione tenkike

Marka:

SAMSUNG

Kodi

QE50Q60AAUXXH

Ekrani [inch]:

50"

Paneli:

QLED

Rezolucioni

3,840 x 2,160

Design

AirSlim

Procesori

Quantum Processor Lite 4K

Frekuenca [hz]:

3100 PQI

Kontrasti:

 • Mega Contrast ,
 • 100% Colour Volume me Quantum Dot

Teknologjia 3D:

JO

Smart TV:

PO

Sistemi operativ:

Tizen 5.0

Dlna:

PO

Wireless:

PO

Bluetooth:

PO

Audio:

 • Dolby Digital Plus
 • Q-Symphony

Marrësi:

DVB-T2CS2

Moduli:

Vetëm CI+(1.4) / CI+(1.4 ECP)_IT

Hdmi / usb:

PO

Komponent:

JO

Kompozitë (AV):

JO

Skart:

JO

Ethernet:

PO

Dalje optikale:

PO

Konsumi maksimal (watt):

67 W

Konsumi standby (watt):

0.5W

Stema ekologjike:

G

Sistemi:

 • SMART 
 • Alexa
 • Google Assistant
 • Wi-Fi Direct

Telekomanda

TM2180E*UK : TM2180E + TM1240A

Garancia

2 vite

TV SAMSUNG DUAL LED QE50Q60AAUXXH
 • Ngjyrë e shkëlqyeshme që zgjat me Quantum Dot -100% Color Volume me Quantum Dot -Teknologjia Quantum Dot jep figurën tonë më të mirë ndonjëherë. Me Color Volume 100%, Quantum Dot merr dritën dhe e kthen atë në një ngjyrë që ju lë pa frymë që qëndron e vërtetë në çdo nivel ndriçimi.
 • Dual LED-Ton i optimizuar i ngjyrës së sfondit për kontrast të përmirësuar- Teknologjia inovative e ndriçimit të sfondit ofron kontrast më të fortë dhe më të saktë duke optimizuar tonin e ngjyrës së sfondit për t’iu përshtatur llojit të përmbajtjes që po shihet.
 • Quantum HDRGamë më e gjerë kontrasti në shkallë kinematografike - Quantum HDR nxjerr detajet dhe kontrastin, që ju të mund të përjetoni fuqinë e plotë të çdo imazhi. Duke shkuar përtej standardeve më të mira, Dynamic Tone Mapping i HDR10+ krijon të zezë më të thellë, imazhe më të gjalla dhe detaje që gjithmonë ndriçojnë përmes.
 • Quantum Processor Lite 4K - Procesori i fuqishëm i Samsung optimizon cilësinë e zërit sipas përmbajtjes që shikohet. Gjithashtu, teknologjia e Upscaling të fuqishëm 4K siguron që të arrini rezolucion deri në 4K për përmbajtjen që ju pëlqen.
 • Object Tracking Sound Lite (OTS Lite) - Një tingulli rrethues 3D me audion tonë më të mirë virtuale të kanaleve do t’ju lejojë të zhyteni plotësisht në përvojën e audios.
 • Q-Symphony- Rrethoni veten me tingullin nga televizori dhe soundbar-in të orkestruar në harmoni. Q-Symphony lejon në mënyrë unike altoparlantët e televizorit dhe soundbar-it të funksionojnë njëkohësisht për efekt më të mirë rrethues pa vendosur në heshtje altoparlantët e televizorit.
 • Adaptive Sound - Adaptive Sound ka inteligjencë skenike audioje që optimizon tingullin bazuar në analizën e skenës në kohë reale sipas llojit të përmbajtjes.
 • AirSlim - I hollë dhe elegant, më shumë se asnjëherë -Dizajn i hollë mahnitës që asnjëherë nuk e keni parë më parë në këtë kategori, duke e bërë televizorin tuaj të gërshetohet me mur plotësisht.
 • Motion Xcelerator -Përjetoni figurë të qartë dhe performancë sepse ajo e llogarit automatikisht dhe kompenson kornizat për burimet e përmbajtjes.
 • Super Ultrawide GameView dhe Game Bar - Raportet e pamjes 21:9 dhe 32:9 ju japin hapësirën shtesë të shikimit që ju nevojitet për të maksimizuar përvojën e lojërave - dhe për të fituar.
 • Punoni dhe mësoni nga shtëpia - PC në TV -Shijoni çdo mundësi të asaj që mund të bëni. Aksesoni me lehtësi kompjuterin, laptopin dhe celularin pa ndërprerje në televizor.
 • Multi View-Shikoni në TV dhe celular në të njëjtin ekran në të njëjtën kohë. Pavarësisht nëse janë statistika live për sporte ose udhëzues video për lojëra, thjesht lidhni telefonin tuaj dhe Multi-Screen si kurrë më parë.
 • SmartThings  - Lëreni televizorin tuaj të zbulojë automatikisht, të lidhet menjëherë dhe të paraqesë në mënyrë intuitive të gjitha pajisjet tuaja rreth televizorit. SmartThings jo vetëm që mbështet celularë / kamera / IoT / pajisje Smart, por përfshin gjithashtu pajisje të vjetra. 
 • Multiple Voice Assistants -Zgjidhni asistentin e preferuar zanor; Bixby, Amazon Alexa ose Google Assistant. Për herë të parë, të gjitha janë të integruara në televizorin Samsung për t’ju dhënë një përvojë optimale argëtimi dhe kontroll të përparuar në shtëpinë tuaj të lidhur në internet.
 • Samsung TV Plus-Shijoni përmbajtje falas në televizor me transmetim live me kanalet tona virtuale, Samsung TV Plus. Zgjidhni nga një larmi kanalesh që ofrojnë përmbajtje për të gjitha interesat që janë aktualisht në tendencë.
 • Universal Guide - Njihuni me përvojën e shfletimit përpara të përmbajtjes që përshpejton gjetjen e asaj që shikoni në TV live dhe OTT. Tani është e lehtë të gjeni filma dhe shfaqje televizive të preferuara të gjitha në një vend.
 • Samsung Health - Samsung Health për TV e bën të lehtë qëndrimin në formë të mirë nga shtëpia me gjurmimin e të dhënave në ekran, duke përfshirë numrin e stërvitjeve të përfunduara, kohën totale të stërvitjes dhe kaloritë e djegura - madje mund të sinkronizoni të dhënat nga një pajisje e përputhshme ose që mund të vishet.

 

Informacione tenkike

Marka:

SAMSUNG

Kodi

QE50Q60AAUXXH

Ekrani [inch]:

50"

Paneli:

QLED

Rezolucioni

3,840 x 2,160

Design

AirSlim

Procesori

Quantum Processor Lite 4K

Frekuenca [hz]:

3100 PQI

Kontrasti:

 • Mega Contrast ,
 • 100% Colour Volume me Quantum Dot

Teknologjia 3D:

JO

Smart TV:

PO

Sistemi operativ:

Tizen 5.0

Dlna:

PO

Wireless:

PO

Bluetooth:

PO

Audio:

 • Dolby Digital Plus
 • Q-Symphony

Marrësi:

DVB-T2CS2

Moduli:

Vetëm CI+(1.4) / CI+(1.4 ECP)_IT

Hdmi / usb:

PO

Komponent:

JO

Kompozitë (AV):

JO

Skart:

JO

Ethernet:

PO

Dalje optikale:

PO

Konsumi maksimal (watt):

67 W

Konsumi standby (watt):

0.5W

Stema ekologjike:

G

Sistemi:

 • SMART 
 • Alexa
 • Google Assistant
 • Wi-Fi Direct

Telekomanda

TM2180E*UK : TM2180E + TM1240A

Garancia

2 vite